newskent
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

newskent

HOSGELDİNİZ

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM]

2 posters
YazarMesaj
sailor41
derece
derece
sailor41

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Empty
MesajKonu: k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM]   k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Icon_minitimeCuma Ekim 31, 2008 5:18 pm

Telefonunu k750 den w800 e çevirdiği ve daha kaliteli bir model kullanmaya başladıgı halde hemen geri dönmek isteyen, üstüne bir de hesap sorar gibi konusanlar nedeniyle şu açıklamayı yapıyorum...eğer w800 ün nasıl bir telefon oldugunu görmek istiyorsanız telefoncularda gidin, bakın, tatmin olun...geri dönme derdinde olanlar hiç ugrasmasın w800 yüklemeyle...ben yöntemi anlatıyorum...her CID versiyonu ile denemedim tek bi telefonum var onunla denedigimi anlattım...BAŞARI SAĞLADIM VE ASLA GERİ DÖNMEM...diğerleri ise başkaları tarafından denenmiş diyorum yine anlatamıyorum...konudaki son bilgilendirmedir bu...aynı şeyler gelirse konuyu kilitleyeceğim ve bilgileri sileceğim...
Bu işlemlerin tamamı bilgilendirme amaçlı verilmiştir...yaptıgınız işlemler sonucu telefonunuzda meydana gelecek sorunları en aza indirmek için ayrıntılı bir şekilde paylaşılmıştır..buna rağmen telefonunuzda meydana gelebilecek sorunlardan ben mesul değilim..şimdiden belirteyim...düzgün bir yol izlerseniz ve anlatılanları harfiyen yaparsanız telefonunuzdaki değişimleri görebilirsiniz...

yapabileceğiniz işlemler:

Alıntı:
k750 yi w800 e çevirme
k750
-w700-w800-w810i menü ikonlarını değiştirme
k750 akustik ses ekleme (ses kalitesini düşürdüğü için anlatmadım)
k750 media player ikonlarını değiştirme (sorun çıkardıgı için paylaşmadım)
yazılım yüklemek için dosyalar
yazılım yüklemek için 3 adet program
ingilizce telefonu türkçe yapma
operatör logosunu silme
sınırsız mesaj doldurma

ileriki sayfalarda w810 flash tema yükleme
w810 için 4 adet tema

Alıntı:
Usb Driverı yüklemeyi bilemeyen arkadaşlar için de konunun en altında açıklama yaptım
CID49 sürüm k750i leri w800 yapma (ilk yol)

(strafer arkadaştan alıntıdır)
öncelikle diğer konulardan aşina olduğunuz üzere sim kartı ve memory stick i telefondan çıkartıyoruz.
şarj ın %100 dolu olmasına gerek yok.

1) önce indirin

RapidShare: 1-Click Webhosting (telefonu bağlarken isteyeceği flash dosyası)

http://rapidshare.com/files/12944500...w800i.rar.html (kullanacagımız program ve kullanılacak diğer dosyalar)

2) şimdi...

her zaman olduğu gibi alttaki resimdeki gibi start a basıp telefonu bağlıyoruz (starta bastıktan sonra c tuşuna basılı bir şekilde telefonu pc ye kablo aracılıgıyla baglayacagız...sizden flash device donanımını isteyecek..yukardaki linkte verdiğim flash driverını masaüstüne rardan çıkartıp kaydedin...flash device istediginde bu masaüstündeki dosyayı göstererek donanımınızı kurun...)

Telefonunuzun CID 36 mı yoksa CID 49 mu oldugunu hemen alttaki (db2010 CID49 yada 36) bölümünden anlayabilirsiniz...
Önemli: CID36 olanlar kesinlikle bu yöntemi uygulamasın çünkü benimkinde oldugu gibi işe yaramayacaktır...

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_error Orjinal boyutu için tıklayın. 757x461
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 757x461.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Aaasfsfdsfd4hp

3) daha sonra flash kısmına gelip fl.bin dosyasını seçin ve flash a basın.

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_error Orjinal boyutu için tıklayın. 800x521
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x521.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Rewerwerserfxdfsdfsdfdsmt1

4) işlem bitince finish flashing gibi bir şey yazar.bunu gördükten sonra telefonu usb kablodan ayırıp bataryayı çıkartıyoruz.biraz bekledikten sonra bataryayı takıp tekrar programa giriyoruz ve telefonu pc ye bağlıyoruz.daha sonra yine flash ı seçip bu sefer file systemi flash lıyoruz.tabi ki fs.bin dosyasıyla.

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Yhfxdhfdfhcnnbnnb5da

5) aynı şekilde bu işlem bitince de bataryayı çıkarıp programı tekrar başlatıyoruz ve yine bir bağlantı kuruyoruz.

geriye custom dosyasını atmak kalıyor.alttaki resimdeki gibi seçiyoruz...

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_error Orjinal boyutu için tıklayın. 755x459
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 755x459.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Jggfjgvjghjgf6qt

6) own custpack seçeneğiyle işleme başlıyoruz.

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_error Orjinal boyutu için tıklayın. 757x460
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 757x460.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Dffsfsgdfhfdhdfhg5xt

7) bu sekiz saniyede telefonu ayırma işi çok önemli.sürekli ekrana bakın ki kaçmasın.eğer kaçırırsanız işlemi tekrar başlatın.

disconnected...unplug the phone
yazısını gördüğünüz anda artık telefonunuza w800i yazılımı yüklü ve türkçe.

artık bu işlem(customization işleminden bahsediyorum) saatler almıyor 2-3 dakika içinde gerçekleşiyor...w700i gibi telefonları denemediğim için onlar hakkında bilgim yok.

Eğer telefon açılmazsa sadece Flash Main Firmware i yine fl.bin yüklüyoruz ve eski haline geri dönüyor telefonumuz...

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_error Orjinal boyutu için tıklayın. 800x600
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Dsc007479sc
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_error Orjinal boyutu için tıklayın. 800x600
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Dsc007486us

büyük ihtimalle bu(icon değiştirme) w800i,k750i dışında w700i içinde geçerlidir.

w800 olayını hallettik...şimdi ikonları değiştirmeye geldi sıra...
:::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::
Sadece ikon değiştirmek isteyenler (CID36 veya CID49 farketmez ve k750,w800,w700,w810 için geçerlidir)
1)

RapidShare: 1-Click Webhosting

dosyada 56 adet ikon mevcuttur... bir icon paketini indirip rar dan çıkartıyoruz.

klasörün içinde şu dosyalar var
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Tereereeeee8hm

2) bize ilk etapta sadece şu dosyalar lazım. (layout_rew... yazan dosya bu safhada gerekli değil..ayrıca thm ozantılı tema dosyası da ihtiyaç dışında bu safhada)
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Etet13131552207ei

3) yukardaki resimdeki dosyaları kopyalayın ,alt resimdeki files_to_phone klasörüne sırasıyla;

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Uuuuuag3

\\files_to_upload\\tpa\\preset\\sy stem\\menu

(yukardaki files_to_upload klasörü içine tpa klasörü yaratacagız...sonra sırasıyla
tpanın içine preset
preset içine system
system içine menu dosyaları yaratacağız mouse un sağ tuşuna basıp "yeni klasör" seçeneğiyle)
http://www.bysametbayrak.tr.gg
sailor41
derece
derece
sailor41

MesajKonu: Geri: k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM]   k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Icon_minitimeCuma Ekim 31, 2008 5:19 pm

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_error Orjinal boyutu için tıklayın. 801x605

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 801x605.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Ornekkk0ta

4) yanda scroll bar (aşagı yukarı yönlendirme çubugu) çıkmaması için layout_revove_scrollbars klasöründeki layout.xml isimli dosyayı ise /tpa/system/ klasörü içimde layout adında klasör oluşturarak içine bırakıyoruz.

yani

/tpa/system/layout içine layout.xml dosyasını atıyoruz...

geriye tema nın thm uzantılı dosyası kalıyor onuda işlemi bitirdikten sonra telefonu açarak içine atıp ayarlamak gerekiyor.(normal tema atar gibi..yani bu o kadar önemli değil fakat ikonlarınızın temanızla uygun olması için öneriliyor)

5) şimdi fsx işlemine başlıyoruz.

her zaman ki gibi programı açıp telefonu bağlıyoruz (başta anlattıgımız gibi) ve fsx seçeneğine gelerek start fsx butonuna basıyoruz.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_error Orjinal boyutu için tıklayın. 755x460
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 755x460.
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Sfsfdsgbvvvvvvvvvvvvvvv7xg

işleminiz bittiğinde direk bağlantınız düşecektir...yani ikonlarınız yüklenmiş durumdadır...resimlerden görebilirsiniz...gönderdiğim dosyanın içinde orjinal ikonlar da mevcuttur...

değiştirilmiş ikonlar aşagıdadır...

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Dsc007456eh

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Dsc007466ia

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Dsc007509nq

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Icon6selected5kk

Orjinal ikona geri dönmek isterseniz...(CID36 lar için geçerlidir)

RapidShare: 1-Click Webhosting

bu w800 orjinal ikonları...far managerin nasıl kullanıldıgını alt bölümde anlattım..linkleri de verdim...şimdi bu indirdiginiz dosyayı farı kurduktan sonra C:\\\\Far içine atın...sonra far programını açın...

FS/tpa/preset/system/menu içine girin..tüm ikonları tek tek, menu.ml dosyası da dahil olmak üzere silin (F8 tuşuna basıp) sonra sağdaki menu.ml dosyasını sol tarafa sürükle bırakın ya da yapıştırın...yine de yapamazsanız resimli anlatımı yakında koyarım...

k750 orjinal menu ikonları yukardaki ikon değiştirme konusundaki ikon paketleri linkinde vardır...aynı şekilde yapıyoruz orjinalleri geri yüklemek için...

:::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::

kamera versiyonunu 8.5 yapmak

files_to_upload içine yukarda yaptıgımız sistemdeki gibi içiçe olacak şekilde

files_to_upload/ifs/settings/camera

isimli dosyalar oluşturuyoruz...ve;

http://rapidshare.com/files/22494097...iver0.rar.html

bu linkteki rarlı dosyanın içindeki dosyayı oluşturdugumuz camera klasörü içine atıp yukarda 5. secenekte yaptıgımız gibi fsx işlemini yapıyoruz...
Önemli: bu işlemleri yaparken ikon değiştirme işleminde oluşturdugumuz dosyaları silmemizde yarar var...zira yanlış bir dosya yüklemesi sistemi yeniden yüklemenize neden olabilir...

Not: Şahsen benim kamera bana çok yeterli geliyor ve bu versiyonlar fazla bir fark katmıyor...yine de denemek isteyenler için paylaştım...

[center]SMS Kapasitesini Büyütmek

(not:smslerin yedeğini alın çünkü bu işlemden sonra silinecek)

files_to_upload içine yukarda yaptıgımız sistemdeki gibi içiçe olacak şekilde
files_to_upload/ifs/settings/messaging

klasörleri oluşturuyoruz...messaging klasörünün içine mousela sağ tıklayıp "yeni metin belgesi" oluşturuyoruz ve içine /tpa yazıp kaydediyoruz...kayıt ismi olarak da
pref_store.txt yazıyoruz... (bunlar önemli)

şimdi yukarda 5. secenekte yaptıgımız gibi fsx işlemini yapıyoruz...

Önemli: bu işlemleri yaparken daha evvelki işlemlerde oluşturdugumuz dosyaları silmemizde yarar var...zira yanlış bir dosya yüklemesi sistemi yeniden yüklemenize neden olabilir...

Ben bunu uygulamadım çünkü gerek görmedim...

Çeşitli işlemler

Pil Zayıf Sesini Değiştirme
files_to_upload/tpa/preset/system/sound/ lowbattery.mid
dosyası yerine aynı isimle başka bi midi koymanız yeterli.
Açılış ve Kapanış Sesleri Değiştirme
files_to_upload/tpa/preset/system/settings
Kapanış sesi için
SHUTDOWN_SOUND_SEMC adında bi mp3 koymanız yeterli
Açılış içinde
STARTUP_SOUND_SEMC adında mp3'le değiştirmeniz yeterli.
Mesaj İletildi Sesini değiştirmek için
files_to_upload/tpa/preset/system/sound/notification.mid
(Aynı isimde başka bi midi koymanız yeterli)

[center]Operatör Logosu Kaldırma

files_to_upload/tpa/system/layout/layout.xml dosyasına geliyoruz ve mouse la sağ tıklayıp birlikte aç diyoruz...not defteri ile dosyayı açıyoruz...karsımıza yazı kodları gelecek ve ortalara dogru

ile başlayan bölümü bulun...

Alıntı:

kırmızı ile yazdıgım sayıları ilgili yerdeki harflerle
değiştirin...kaydedin ve kapatın...
Önemli:
evvelki sayıları bir yere not edin...herhangi bir terslik durumunda geriye
yazarsınız...

şimdi yine yukarda 5. şıktaki fsx işlemini
yapıyoruz...yine dediğimiz gibi
diger
işlemlerde oluşturdugumuz dosyaları
(ses değiştirme, sms
kapasitesi arttırma vs) bu işleme başlamadan
silmekte yarar
var...

::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::

CID36 versiyon k750 leri w800 ve türkçe yapma (CID49 la denemedim haliyle
ama CID49 olup da denemek isteyen deneyebilir)

CID49 olan arkadaşların da verim
aldıgını okumuştum bir yerde...dilerlerse deneyebilirler...

http://rapidshare.com/files/16068083/W800_R1BC002_FS_EMEA7.rar.html

http://rapidshare.com/files/4533678/W800_R1BC002_MAIN_EU_EMEA.bin.
html

http://rapidshare.com/files/22788388..._13.7.zip.html

Reis arkadaşımıza
teşekkürler...

bu 3 ünü
indiriyoruz...en alttaki link kullanacagımız programın
linki...öncelikle;

<STRONG>telefonumuzun CID
numarasını öğrenmek için şöyle yapıoruz;
"telefonumuzu kapatıyoruz, pili
çıkarıp geri takıyoruz, (flash device işleminin nasıl yapıldıgı ve linki
yukardaki anlatımlarda yazıyor)

k750flasher_13.7 programında Read
CID/Test Cable yazan yere tıklıyoruz daha sonra telefonumuzda c'ye basılı
tutarak usb'ye takıyoruz solda görünüyo zaten herşey "

not: phone color:? yazan yerde eğer brown yazıorsa w800 yazılımı
atamazsınız RED yazması gerekli

buyrun şu şekilde;
http://www.bysametbayrak.tr.gg
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM]   k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Icon_minitimeCuma Ekim 31, 2008 5:31 pm

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM] Emek20kefe5
http://newskent.yetkinforum.com

k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası [VİDEOLU ANLATIM]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-