newskent
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

newskent

HOSGELDİNİZ

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım)

2 posters
YazarMesaj
sailor41
derece
derece
sailor41

W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) Empty
MesajKonu: W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım)   W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) Icon_minitimeCuma Ekim 31, 2008 5:09 pm

w810i kullanıcısının bilmediği harika bir özelliği nasıl kullanabileceğinizi en anlaşılır şekilde anlatmaya çalışacaz.

Gerekli malzemeler:
1-w810i (belki diğer SE modellerinde de uygulanabilir)
2-Pc nize bağlı bluetooth aygıtı
3-BlueSoleil bluetooth programı (yoksa
Buradan yükleyebilirsiniz verdiğim son versiyonudur ancak her versiyon olur.sizde yüklüyse buradakini yüklemenize gerek yok)

Telefonunuzun eğlence menüsünde "Uzaktan Kumanda" diye bir seçeneğe rastlamışsınızdır. Burda kullanacağımız özellik bu.Telefonunuzun modeli değişik olabilir fakat sizde de bu seçenek bulunuyorsa siz de bu özellikten yararlanabilirsiniz.

Şimdi gelelim nasıl yapacağınıza.

Telefonunuzun bluetooth özelliğini açıyoruz.(ayarlar menüsünden veya kısayol tuşundan) ve bilgisayarımızda bluesoleil programını çalıştırıyoruz. Blue soleil programının ortasındaki turuncu topa tıkladığımızda aygıtlar aranacak ve telefonunuz PC nizde görünür hale gelecektir. Programda beliren Telefon ikonuna çift tıklıyoruz ve ve bluesoleil programındaki servisler etkin hale geliyor.Ve burdan mause şeklinde olan servise tıklayarak çalıştırıyoruz. (bknz.resim1)

W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) 1

Bu işlemi ilk kez yapıyorsanız pc niz gerekli donanımı yükleyeceği için biraz beklemelisiniz.
Bu işlemden sonra telefonunuz otomatik olarak "uzaktan kumanda etkinleştirilsin mi?" diye soracak "evet" deyip isteği kabul ediyoruz.

W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) 2

karşımıza 3 adet seçenek çıkacak.Presenter - Mediaplayer - Desktop kullanım alanınınza göre üçünden birini seçebilirsiniz. hepsi pc yi kontrol eder ancak telefonunuzun tuşlarına farklı özellikler yüklenir.burada mediaplayer özelliğini seçin. ve pc den mediaplayer'ı elle çalıştırn.

W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 689x1023 and weights 118KB.
W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) 3

Burada telefon tuşlarının farklı işlevler kazandığını görebilirsiniz.
Yön tuşları mausu hareket ettirir. "L" yazan tul sol mause tuş "R" yazan tuş sağ tıklama, zoom tuşları PC nin sesini kısar yükseltir v.b. Presenter ve Desktop'ı seçerseniz numara tuşları masaüstü yönetimi ve internette gezinme için farklı işlevler kazanacaktır.
Hepinize şimdiden kolay gelsin...

Admin
Admin
Admin

W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) Empty
MesajKonu: Geri: W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım)   W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) Icon_minitimeCuma Ekim 31, 2008 5:31 pm

W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım) Emek20kefe5
http://newskent.yetkinforum.com

W810i ile uzaktan PC kontrolü (resimli Anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-